Sıkça sorulan sorular

Anasayfa » Sıkça sorulan sorular

MSLINE sorular ve cevaplar

Neden Lityum pil ?

Lityum iyon piller geleneksel pil teknolojisine göre daha hızlı şarj olur, daha uzun sürelidir ve daha hafif tasarımda daha uzun ömürlü olmaları için daha yüksek bir güç yoğunluğuna sahiptir. Nasıl çalıştıkları hakkında biraz bilgi sahibi olduğunuzda, pillerinizi çok daha verimli kullanabilirsiniz.

UVC teknolojisi nedir?

Ultraviyole (UV) ışık UVA, UVB ve UVC olmak üzere üç aralıktan oluşur. UV, insan gözü tarafından hiçbir şekilde görülmez. UVC ışık radyasyonu, mikrop öldürücü özelliklerinden dolayı hem su hem de hava arıtmadaki çeşitli uygulamalar için kullanılır, UV ayrıca esas olarak işlem sırasında kimyasalların kullanımını azaltan dezenfeksiyon uygulamalarında kullanılır.
UV radyasyonu kimyasal arıtmalara alternatif olarak kullanılır ve ayrıca UV radyasyonu organik ve inorganik kimyasalları giderir. UVC radyasyonunun DNA, virüs ve spor bakterilerini parçalayabilmesi sayesinde bu bakteriler zararsız kalır. UV ile dezenfeksiyon : UV, Kriptosporidyum ve Giarda gibi tek hücrelilerin yanı sıra bakteri, virüs ve mantar gibi çeşitli mikroorganizma türlerinin tedavisinde etkilidir

Hologram neden hayatımızda ?

Hologram fotoğrafların daha derin gösterilmesini sağlamaktadır. Fakat hologramlar çoğaltılamaz ve dağıtılamaz. İki boyutlu nesneler hologram sayesinde ileri teknoloji ile üç boyutlu görünmesini sağlar. Bu sebeple görsel açıdan görüntüleri güzel gösterir.

Yazıcı çözümlerinde nelere dikkat edilmelidir?

Hepimiz hayatımızın bir çok alanında yazıcılarla karşılaşmışızdır, yazıcı kategorisinde bilinen markaların başlıcaları Hp, Xerox, Brother, Epson, Canon, Samsung, OKI dir. Yazıcı alırken en önemli etken ülkemizde bu markanın ne kadar etkin olduğu, toner kartuş devamlılığı ve servis inin kalitesi en önemli etkenlerdir. Bu konu biraz daha marka ile ve kesin bir netliği olmadığından maddeler halindeki yazımda bu konulara değinmeyeceğim, bu konuyu özellikle yazımın başında belirtmek istedim kısacası önce marka ya dikkat edin yazıcı da marka önemlidir. Bu konuda bu yazdığım markaların hepsi Türkiye servis ağı, sarf tedariği hatta muadil ve dolum ürünleri konusunda başarılılar. Ayrıca ürün koduna örneğin Hp M102A gibi veya Samsung SL-M2070FW gibi bir kod bu koddan arayarak Ürün araştırması yaparsanız ürüne yapılan yorumlara ulaşabilirsiniz.

Makine de para sayarken neye dikkat edilmelidir?

Para sayma makinalarında para sayarken makinanın kalitesine dikkat edilmelidir. Para sayma makinasını koyduğunuz ortam (ışık) , kullandığınız elektrik (topraklama) bir o kadar önemlidir. Makinaya banknotlarımızı elle ve gözle kontrol ederek yabancı cisimlerden arındırarak makinanın para giriş bölümüne düzenli bir şekilde koymalıyız. Makinanız paralarınızı doğru şekilde seçtiğiniz moda bağlı olarak sayacaktır. Burada makinada kullanılan modlara hakim olmalısınız. Doğru sayma madunu seçmelisiniz.

Günümüzde yaşadığımız salgınlar ile nasıl başa çıkarız?

Günümüzde her 4-5 yılda tekrarlanan salgınlar ile karşı karşıya kaldık. Bu salgılara bakıldığında bir birlerinin türevleri olduğu göze batmaktadır. Bu salgınlardan uzak durmanın en etkili yolu kişisel temizlik ve mesafedir. Salgına bağlı olarak maske, eldiven, gözlük gibi yardımcı araçları kullanmakta salgının önüne geçmektedir. Bunlar bu güne kadar bilinen eski bilgilere dayalı tedbirlerdir. Ama günümüz teknolojisini de salgına karşı kullanmalıyız. En başta aşı gelmektedir. Bunun yanında UVC teknolojisine bağlı çözümleri de hayatımızda yer vermek bu salgınlardan korunmamıza büyük katkıda bulunacaktır.

Whatsapp
Destek Departmanı
Destek Departmanı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?