Aspilsan aküler – piller

Aspilsan aküler – piller

Aspilsan aküler – piller enerji çözümleri

Türkiye’nin gözde kuruluşu olan Aspilsan son teknoloji lityum iyon aküler ve piller üretmektedir. Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük batarya ve pil üreticisidir. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne de bu konuda tam destek vermektedir.

Devamlı artan ve hayal gücümüzün sınırlarını zorlayan kullanım alanları ile ulaşımdan iletişime, sağlıktan savunmaya her alanda hızlı bir teknolojik tüketim yaşanmaktadır. Günümüzde hemen her bireyin hızlı, verimli ve kolay iletişim için taşınabilir elektronik aletlerden (bilgisayarlar, cep telefonları, kameralar, fotoğraf makinaları, MP3 çalarlar, CD çalarlar, DVD oynatıcılar, radyolar, televizyonlar) en az birisine sahip olduğu bilinmektedir . Ayrıca gün geçtikçe evde kullandığımız elektrikli aletlerin çoğu kablosuz kullanılabilir hale gelmektedir. Taşınabilir tüm bu elektronik ürünlerin geliştirilen fonksiyonlarını uzun süreli ve etkin olarak idame ettirebilmeleri için temel şart yüksek enerji yoğunluğuna sahip, güvenli, uzun ömürlü, bakımı kolay, kısa sürede şarj edilebilen ve çevreye zarar vermeyen bir enerji kaynağına sahip olmalarıdır. Tekrar şarj edilebilen/ ikincil (lityum-iyon (Li-iyon)) piller günümüzde taşınabilir elektronik ve elektrikli eşyalarda sahip olduğu üstün özellikler sayesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Yapılan pek çok araştırma ise yakın gelecekte tükenmesi beklenen petrol kaynaklarından sağlanan enerjiyle çalışan birçok araca gerekli (araba, ısıtıcı, vd.) enerjinin depolanmasında lityum iyon pillerin kullanılacağını ortaya çıkarmıştır

Ürün Özellikleri
  • Lityum iyon teknoloji
  • Yerli üretim
  • Üstün deneyim
  • Uzman kadro ile üretim
Ürün Galerisi
Sıkça Sorulanlar
Lityum İyon pil nedir?

Lityum iyon pil (Li-ion) bir çeşit yeniden doldurulabilir pildir. Çoğunlukla elektronik araçlarda kullanılır. Ağırlıklarına-büyüklüklerine oranla verebildikleri yüksek enerji ile en iyi pil çeşitlerinden biridir ve yaygın olarak kullanılmaktadır. Daha gelişmiş lityum iyon pil tasarımları ise lityum polimer pil (lithium polymer cell) ve lityum titanat pil hücreleridir.

Lityum iyon pillerin avantajları nedir ?

Lityum iyon piller diğer kimyasallarla hazırlanan denklerine oranla sıklıkla çok daha hafiftirler. Bunun sebebi lityum iyon pillerin en üst seviyede doldurulabilme yoğunluklarıdır. Li ion piller küçük ve taşınabilirdir. Li iyon piller için hafıza etkisi sorunu yoktur, dolayısıyla bu pilleri şarj etmek için tam olarak boşalmalarını beklemek gerekmez. Ayrıca yine aynı nedenden dolayı şarjı yarıda kesmek pil için olumsuz bir etki yaratmaz.
• Kapalı hücre, bakım gerektirmemesi
• Uzun ömürlü
• Geniş çalışma sıcaklık aralığı
• Uzun raf ömrü
• Çabuk şarj olabilme kabiliyeti
• Yüksek güçlü deşarj kapasitesi
• Yüksek enerji verimi
• Yüksek spesifik enerji ve enerji yoğunluğu
• Hafıza etkisinin olmayışı

Lityum İyon (Li-ion) ve Lityum Polimer (LiPo) Piller Arasındaki Fark Nedir?

Lityum iyon (Li-ion) ve lityum polimer (LiPo) piller arasındaki en önemli fark, pozitif ve negatif elektrotları arasındaki kimyasal elektrolittir. Lityum iyon pillerde elektrotlar, sıvı bir kimyasal elektrolit ile birbirinden ayrılır. Lityum polimer piller ise sıvı elektrolit yerine bir polimer elektroliti kullanır.

Aktif Kampanyalar

Zaman zaman satış adetlerine bağlı olarak çeşitli kampanyalar tarafınıza sunulacaktır. Gereksinimlerinizi ve ihtiyaç adetlerinizi firmamız ile paylaşılması, uygun teklifler sunmamızı sağlayacaktır.

Günümüzün teknolojisi olan Lityum iyon piller gelecek sunuyor
Bataryalar, piller hayatımıza giren her teknolojik ürünün vazgeçilmezidir
13.10.2021
306
Whatsapp
Destek Departmanı
Destek Departmanı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?