Microplex yazıcılar

Microplex yazıcılar

Microplex yazıcılar

Bir Alman markası olan Microplex uzun ömürlü, kaliteli baskı çözümleri üretmektedir. Firmamız güvenilir, donanımlı, bilgili teknik ekibimiz ve iş ortağımız İstim firması ile Microplex yazıcılara satış ve satış sonrası teknik destek konularında yardım sağlamaktadır.

Ürün Özellikleri
  • Ekonomik kullanım
  • Kaliteli baskı
  • Müşteri odaklı çözümler
  • Uzun kullanım ömrü
Ürün Galerisi
Sıkça Sorulanlar
Lazer yazıcı nedir ?

Lazer yazıcı, çeşitli grafik ya da metinleri kağıda aktarmak için odaklanmış bir lazer kullanan bir yazıcı çeşididir. Lazer yazıcılar tonerle çalışır ve yazdırma sırasında toner tozu statik elektrik sayesinde kağıda yapıştırılır. Kağıdın çıkışı esnasında bu toner tozları ısıtılarak kağıt üzerinde eritilir veya UV ışıkla yazdırma işlemi tamamlanmış olur.
Bilgisayardan yazıcıya aktarılan veriler, toner tanecikleri aracılığıyla kağıt üzerine basılıyor. Lazer yazıcılarda her bir toner tozunun / taneciğinin yoğunluğu çözünürlüğü ifade etmekte kullanılıyor.
Günümüzde kullanılan lazer yazıcıların büyük bir çoğunluğu 600 dpi ve üzeri değerlere sahip oluyor. Yazıcıların belleğinde oluşturulan veriler, sayfa görünümleri ve metinler lazer tabancası adı verilen bir aygıt ile tambura iletiliyor. Sonrasında daha önce de bahsettiğimiz gibi toner tozları statik elektrik ile kağıda yapışıyor ve bu tozlar ısıtılarak veya UV ışıkla istenilen deseni ya da metni oluşturuyor.

Microplex makinalar sarf malzemeye sahip midir?

Microplex ürünleri sarf malzemelere sahiptir. Bu malzemeler makinaya özel olarak üretilir. Çoğu sarf malzemelerin üzerlerinde ömür chipleri vardır. BU makinanın kullanılan sarf malzemenin kullanımı takip eder. Buda kaliteli baskı almanın yoludur.

Microplex makinalar da kullanıcı bakımı önemli midir?

Her makinada olduğu gibi Microplex makinalarda da kullanıcı bakımı vardır. Kullanıcı bu bakımı her sabah yapmalıdır. Yabancı cisimler var ise bunların temizlenmesi gerekir. Makinada kullanılacak kağıt temiz olmalıdır.

Aktif Kampanyalar
Microplex ile kaliteli çözümler ile yanınızdayız
Microplex makinanız var ise işinizde kalite, ekonomi, süreklilik vardır.
13.10.2021
213
Whatsapp
Destek Departmanı
Destek Departmanı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?